Return to Governors

Who’s Who

Name

Category

Term

Philip Reilly

Co-opted

01/09/2019 – 31/08/2023
Suzannah Colston Co-opted 14/11/16 – 13/11/20

Paul Burke

Co-opted

2/10/15 – 30/01/2019

Elizabeth Dyson
(Chair)

Co-opted

20/6/18 – 19/06/22

Jenny Pattinson

(Vice Chair)

Co-opted

28/01/2019 – 27/01/2023
Carolyn Knott Parent 1/10/17 – 30/09/21

Genta Hajri

Parent

1/10/17 – 30/09/21

Gwyn Pritchard

Headteacher

N/A

Robert Shelton

Community

1/10/17 – 30/09/21

Apeksha Chowdhury

Community

1/10/17 – 30/09/21

Emma McCarthy

Staff

12/09/18 – 11/09/22

Jane Jones

Associate

01/09/18 – 01/09/09

Aaron McGovern

Parent

01/01/19 – 31/12/22
Iain Rankin

 

Parent

15/03/19 – 14/03/23
Julie Raybould Clerk N/A

Register of governors’ interests – Our governors have not declared any business or financial interests, they do not sit on any other school governing body or have any relationships with other governors or staff.